CCTY_baner

CCTV ( w języku ang. Closed Circuit TeleVision) czyli telewizja w układzie zamkniętym. W polskim nazewnictwie zamiennie używamy – telewizja dozorowa lub telewizja przemysłowa. Systemy CCTV stały się wszechobecne jak i wiedza o możliwościach technicznych tych rozwiązań jest coraz bardziej powszechna. Obecnie, po za podstawowymi parametrami które rzutują na jakość nagranego materiału video, takimi jak rozdzielczość, czułość, kompresja wielu klientów oczekuje bardziej zaawansowanej analizy obrazu. Do popularnych funkcji analizy obrazu zaliczamy: filtr koloru, filtr prędkości, rozpoznawanie tablic rejestracyjnych, detekcja pozostawionego przedmiotu lub detekcja kierunkowa. Dużą wagę należy również zwracać na interfejs użytkownika, aby był przyjaznym narzędziem w codziennej obsłudze kamer i ich dostępności w sieci lub na urządzeniach mobilnych. Zapraszamy do odwiedzenia naszych biur handlowych celem bliższego zapoznania się z szeroką ofertą wiodących producentów.
Telewizja przemysłowa stanowi jeden z najważniejszych systemów technicznego zabezpieczenia mienia. Elementem bazowym tych systemów są kamery oraz rejestratory. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór zarówno urządzeń autonomicznych, gotowych do pracy po umieszczeniu w nich dysku twardego, jak i rozwiązań programowych ,wymagających do swojego działania odpowiedniego zestawu komputerowego – serwera. Wieloletnie doświadczenie w branży zabezpieczeń pozwoliło nam wyselekcjonować kilka rozwiązań, które są w stanie sprostać niemalże wszystkim wymaganiom stawianym nowo powstającym systemom. Poniżej przybliżymy kilku wiodących producentów w tej branży.
Alnet Systems – obecny na rynku od lat polski producent uznanego oprogramowania rejestrującego. Alnet posiada w swojej ofercie serwery oraz karty do przechwytywania obrazu z kamer analogowych i HD-SDI, jednak ich flagowym produktem jest Netstation – zaawansowane oprogramowanie serwerowe, pozwalające na rejestrację obrazu z kamer sieciowych.
Innowacyjne podejście do obsługi wielu strumieni, wygodna aplikacja mobilna, zaawansowany LPR oraz doświadczenie, zdobyte przy budowie ponad 200000 instalacji, zapewniają temu rozwiązaniu niesłabnącą popularność.
Arecont Vision – jeden z pierwszych producentów kamer megapikselowych IP, który w swoim dorobku ma kilka opatentowanych rozwiązań powszechnie stosowanych w rozwiązaniach wizyjnych. Kamery tego amerykańskiego producenta są zaimplementowane przez wszystkich producentów programów do rejestracji obrazu video. Silną pozycję na rynku CCTV firma zapewniła sobie rodziną kamer panoramicznych o kącie widzenia 180 / 270 / 360 stopni. Sumaryczna rozdzielczość w najwyższych modelach tych kamer wynosi 40 Mpix. Zastosowanie tego typu kamer pozwala ograniczyć liczbę punktów kamerowych. Obraz panoramiczny uzyskujemy dzięki sklejaniu czterech kadrów, dla których możemy wprowadzić indywidualne ustawienia (temperaturę barwy, przysłonę, dynamikę i inne). W wielu aplikacjach mogą zastąpić głowice obrotowe.
CBC Poland – polski oddział japońskiej grupy CBC, która już od ponad 45 lat dostarcza urządzenia CCTV pod markami Computar i GANZ. W ostatnim okresie firma wyspecjalizowała się w inteligentnej analizie obrazu w kamerach i videoserwerach. Analiza obrazu jest zaimplementowana sprzętowo w urządzenia. Kamery są kompatybilne z oprogramowaniem Alnet NetStation opisywanym powyżej. Analiza obrazu pozwala na klasyfikację obiektów ( np. człowiek, samochód, zwierzę ), filtr prędkości, detekcję zadymienia lub ustawienie wirtualnego ogrodzenia. Euroalarm w ofercie posiada także rozwiązania i urządzenia firmy JVC, Bosch, BCS, NUUO i HIKVISION.
BCS – marka produktów obejmujących głównie samodzielne rejestratory DVR/NVR/trybyrydowe. W tej grupie znajdą Państwo zarówno mniejsze urządzenia 4, 8 i 16 kamerowe, jak również bardziej rozbudowane wersje ,przystosowane do średnich i dużych instalacji, pozwalające na rejestrację do 256 kanałów i obsługę do 24 dysków. Nawet najprostsze rozwiązania BCS zapewniają sprawną obsługę dwóch strumieni, nadzór- przy pomocy urządzeń mobilnych, czy wygodną konfigurację, w przypadku dynamicznego adresu IP.
NUUO – wywodzący się z Tajwanu producent zarówno oprogramowania serwerowego jak i rejestratorów stand-alone. W portfolio wyróżnić można dwie podstawowe rodziny: Mainconsole oraz Crystal. Ta pierwsza obejmuje oprogramowanie serwerowe o tej samej nazwie oraz rejestratory autonomiczne do małych obiektów: NVRmini 2 oraz NVRsolo. W drugiej grupie znajdziemy zaawansowane urządzenia serwerowe Titan oraz Cristal, jak również macierze dyskowe, pozwalające na rozbudowę archiwum.
W naszych punktach handlowych mamy uruchomione zarówno rejestratory i punkty kamerowe które umożliwią porównanie proponowanych urządzeń.