DSO – nagłaśniamy ważne informacje

DSO – nagłaśniamy ważne informacje

DSO -Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze

Poziom bezpieczeństwa osób przebywających w budynku zależy przede wszystkim od możliwości szybkiej ich ewakuacji z obiektu po wykryciu zagrożenia np. pożarowego. Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze mają za zadanie wyemitować komunikat alarmowy, informujący o zagrożeniu i/lub konieczności opuszczenia zagrożonej strefy przez przebywające tam osoby. Układ logiczny komunikatora podaje polecenia tak, aby nie doszło do zablokowania dróg ewakuacyjnych przez przemieszczających się ludzi. Na jakość systemu ostrzegawczego znaczący wpływ ma zrozumiałość komunikatów, którą ocenia się przez pomiar wyrazistości mowy. Dzięki “mikrofonowi strażaka” akcja może być również prowadzona przez dowódcę akcji ratowniczej. Dźwiękowe  Systemy Ostrzegawcze mogą również służyć do emisji  tła muzycznego lub nadawania komunikatów niezwiązanych z zagrożeniem. Polecane przez nas systemy posiadają wymagane atest CNBOP.                                                        

DSO – Nagłaśniamy ważne informacje

Mniej obostrzeń jest stawianych przed systemami, których zadaniem jest jedynie zapewnienie odpowiedniego tła muzycznego, bez funkcji systemu ewakuacyjnego. Lokalny supermarket, duży sklep, biurowiec, lokal gastronomiczny , basen, sala konferencyjna – wszędzie tam można usłyszeć głośniki rozgłoszeniowe z naszej oferty. Są one źródłem muzyki dla klientów jak i skutecznym narzędziem marketingowym.

       

Dostępne są także potężne systemy nagłośnieniowe typu LineArray, które pozwalają na uzyskanie wysokiej klasy dźwięku z precyzyjnym pokryciem całego obszaru, gdzie znajdują się słuchacze.

                  

Euroalarm zajmuje się dystrybucją systemów nagłośnieniowych przeznaczonych do instalacji stałych jak również systemów mogących spełniać swoje zadanie w warunkach mobilnych. Od wielu lat jesteśmy dystrybutorem sprzętu nagłośnieniowego marki Bosch, który doskonale sprawdza się na stadionach, średnich i małych obiektach. Gama produktów z serii Plena Bosch charakteryzuje się nowoczesnym i eleganckim wyglądem, łatwym sterowaniem, w tym również z urządzeń mobilnych.

Co oferujemy

W naszej ofercie znajdą Państwo rozwiązania takich firm jak Bosch serii Paviro i serii Praesideo , firmy pAudio oraz Platan. Proponowane rozwiązania są programowalne i umożliwiają współpracę z innymi systemami. Ciekawym rozwiązaniem jest opracowany przez pAudio system IVO którego układ logiczny ogranicza potrzeby energetyczne centrali do minimum. Jednocześnie IVO zapewnia oddawanie pełnej mocy wyjściowej, także przy zasilaniu bateryjnym. Centrale IVO przeznaczone są zarówno dla większych systemów w których wymagane jest przetwarzanie kilku strumieni audio i transmisja światłowodem, jak i  i dla najmniejszych instalacji niewymagających skomplikowanych scenariuszy pożarowych.  W małych instalacjach, do zasilania linii głośnikowych, w zupełności wystarczy jeden, duży wzmacniacz mocy zdublowany zapasowym. W większych systemach ostrzegawczych, w których wymagana jest  regulacja dźwięku na poszczególnych liniach, stosowane są wzmacniacze wielokanałowe.

 

PRZEJDŹ DO PRODUKTÓW