Kontrola dostępu – potrzebna od zawsze

Kontrola dostępu – potrzebna od zawsze

Kontrola dostępu – potrzebna od zawsze

Kontrola dostępu była stosowana od zamierzchłych czasów. Nasza oferta z zakresu kontroli dostępu ( KD) obejmuje urządzenia i systemy, dzięki którym upoważnione osoby mają dostęp do określonych miejsc w określonym czasie, a osoby nieupoważnione nie mają go nigdy. Niewątpliwymi zaletami korzystania z kontroli dostępu jest bezobsługowe określenie uprawnień, zwiększona ochrona danych i mienia, natychmiastowa identyfikacja, monitoring zdarzeń, zwiększona wygoda (np. jedna karta zamiast pęku kluczy) oraz możliwość łatwej rozbudowy.

                                                    

 

Kontrola dostępu – działanie i sposoby identyfikacji

Systemy kontroli dostępu budowane są na różnych metodach identyfikacji użytkownika.  Wszystkie metody identyfikacji wymagają odpowiednich urządzeń wejściowych skaner, klawiatura itp.) oraz wykonawczych (rygle, zamki elektroniczne). Korzystnym rozwiązaniem jest połączenie wszystkich tych elementów w jedną sieć, tworząc system zabezpieczeń oparty na systemie informatycznym.

Niski stopień zabezpieczeń bazujący na pamięci tworzą systemy, w których identyfikacja przebiega poprzez wpisanie kodu numerycznego lub alfanumerycznego (PIN). Zabezpieczenia bazujące na kluczach określane są jako zabezpieczenia o średnim stopniu skuteczności. Są to karty plastikowe z nadrukowanym kodem kreskowym, karty zbliżeniowe, karty magnetyczne i karty czipowe. Najwyższy stopień zabezpieczeń można osiągnąć stosując  metody identyfikacji bazujące na cechach biometrycznych, takich jak linie papilarne, geometria dłoni, tembr głosu, tęczówka lub siatkówka oka, rysunek naczyń krwionośnych czy DNA.

                

Wszystkie nasze systemy kontroli dostępu są w większym lub mniejszym stopniu skalowalne i w każdej chwili można je modyfikować. Zastosowane zabezpieczenia techniczne powinny być dobrane z uwzględnieniem klasyfikacji zagrożeń. Np. inne rozwiązania zastosujemy na oddziałach szpitalnych a inne w przedsionkach bankomatów. Informacje umieszczone na naszej stronie zapewne będą pomocne w określeniu Państwa oczekiwań. 

 

Nasza oferta jest odpowiedzią na Twoje potrzeby!

W ofercie posiadamy proste systemy autonomiczne ( na pojedyncze drzwi), jak i rozległe systemy globalne. Nasza oferta jest odpowiedzią na 99% wszystkich możliwych konfiguracji, gdyż proponujemy rozwiązania trzech wiodących producentów – Vanderbilt, Roger, SATEL. Ponadto oferujemy systemy pochodne kontroli dostępu, takie jak rejestracja czasu pracy ( RCP),  rejestracja pracy wartowników, zarządzanie kluczami czy automatyka budynkowa.

Oferowane przez nas systemy mogą być dodatkowo rozwinięte o takie funkcjonalności jak kontrola dostępu do parkingów, kontrola dostępu do wind klasycznych i wind KONE, kontrola dostępu do szafek, integracja z zamkami APEIRO, identyfikacja na systemy ANDROID i iOS oraz NFC i QR a także integracja CCTV oraz z systemem alarmowym.

PRZEJDŹ DO PRODUKTÓW