Synova – antykradzieżowy generator dymu / mgły

Synova – antykradzieżowy generator dymu / mgły

Generator  mgły służący do dezynfekcji pomieszczeń jest produktem stworzonym do walki z zagrożeniem jakie niosą patogeny. System Synova Fog pozbawiony jest wad z jakimi spotykamy się przy ozonowaniu. Produkt powstał w wyniku wykorzystania sprawdzonych w branży security antykradzieżowych generatorów mgły. Skład chemiczny substancji czynnej został zmodyfikowany i zawiera między innymi podchloryn sodu, zalecany przez WHO w walce z COVID 19. Rozpylana mgła jest mieszanką alkoholu, wody, glikolu propylenowego oraz soli amonowych. Przewagą tego kondensatu są małe krople o średnicy od 1mm  do 5 mm , dzięki czemu  zawiesina pozostaje w powietrzu dłużej i skuteczniej penetruje  wszystkie naroża, mikroszczeliny, płaszczyzny i zakamarki pomieszczeń. Synova nadal zachowała swoją pierwotną funkcję antykradzieżową, o czym piszemy dalej.

                                   

Kiedy ochrona zdrowia – sanityzacja czy dezynfekcja

Synova to autentyczna nowość trafiająca w potrzeby osób, które chcą profesjonalnie przeciwdziałać zagrożeniom epidemiologicznym. Przed takimi wyzwaniami stoją przedsiębiorcy i instytucje publiczne. Jest także skutecznym narzędziem dla firm sprzątających, które chcą rozszerzyć zakres swoich usług,  także dla agencji ochrony, które poza ochroną fizyczną świadczą takie usługi.

Nowością, jaką niesie Synowa Fog, jest nowy skład chemiczny rozpylanej mgły, która dzięki temu otrzymała właściwości sanityzujące lub dezynfekujące. Rozróżniamy te dwa pojęcia, gdyż o dezynfekcji mówimy w przypadku zastosowania fluidu zawierającego  podchloryn sodu, który jest zalecany przez WHO w walce z COVID 19. Zamiennie w Synova Fog można używać substancji, która nie zawiera podchlorynu sodu i wówczas skuteczność sanityzacji mgły odpowiada użyciu typowych środków chemicznych używanych do mycia powierzchni. Szybkość wyrzutu mgły jest bardzo duża i pozwala na zamglenie pomieszczeń z prędkością od 10 do 15 sekund każdych 100 m3 kubatury. Mgła utrzymuje się do ok 3 godzin, po czym samoistnie zanika. W przypadku wykorzystania Synova jako elementu ochrony antykradzieżowej należy stosować wersję płynu z właściwościami sanityzującymi, gdyż mgła o właściwościach dezynfekujących może być stosowana tylko w pomieszczeniach, gdzie czasowo na czas zamglenia nie mogą przebywać żadne osoby.

Kiedy ochrona mienia – funkcja antykradzieżowa

System Synova  może pełnić dwie funkcje jednocześnie – systemu podnoszącego higienę pomieszczeń, a także antykradzieżową. Przed zmianą składu chemicznego, który został zmodyfikowany w kwietniu 2020 r, urządzenie miało tylko funkcję antykradzieżową. Aktywacja takiego systemu w momencie włamania w praktyce uniemożliwiała intruzowi swobodne przemieszczanie się. W każdym przypadku, urządzenie  w ciągu kilkunastu sekund wypełnia całą kubaturę pomieszczenia bardzo gęstą  mgłą, powodując spadek  widzialności do  ok. 0,5 m. Mgła utrzymuje się  w pomieszczeniu dostatecznie długo, by skutecznie uniemożliwić działanie włamywaczom. Zawiesina o bardzo małej ziarnistości kropel nie daje się łatwo rozproszyć, wyklucza użycie ręcznego oświetlenia, nie pozwala na dostrzeganie przedmiotów, mebli, przeszkód, czyli działa zdecydowanie dezorientująco na ewentualnego włamywacza.  Obiekt z taką instalacją alarmową automatycznie podejmuje działania obronne, na długo przed przybyciem mobilnej grupy patrolowej, czy stacjonarnej, całodobowej ochrony fizycznej obiektu.

Obsługa systemu Synova Fog

Synova, pracując jako system antykradzieżowy, może być wyzwalana przez działający w korelacji system sygnalizacji włamania i napadu. Jeśli natomiast ma być użyta w celach higienicznych – może być wysterowana manualnie lub przez automatykę budynkową, np.: w godzinach nocnych, pod nieobecność personelu / pracowników.

Co wyróżnia system Synova Fog

System Synova Fog pozbawiony jest wad z jakimi spotykamy się przy ozonowaniu ( szkodliwe działanie  na elektronikę i zagrożenie dla zdrowia ). Technologia termicznego rozpylania substancji czynnej chemicznie jest skuteczna z uwagi na jej właściwości chemiczne i fizyczne. Krople zawiesiny osiągają bardzo małe rozmiary i mieszczą się w przedziale  od 1 do 5mm . Dzięki temu kondensat  pozostaje w powietrzu dłużej jako zawiesina oraz posiada daleko większe zdolności do penetracji wszystkich naroży, krawędzi, płaszczyzn i zakamarków pomieszczenia. Płyn stanowiący źródło zawiesiny jest umieszczany w prostym, łatwo dostępnym zasobniku urządzenia i jest elementem eksploatacyjnym. Częstotliwość jego uzupełniania zależy od częstotliwości użycia generatora oraz kubatury pomieszczenia. Mgła ustępuje samoistnie po około 3 godzinach, o ile pomieszczenie nie zostanie przewietrzone w sposób wymuszony. Przy naturalnym przewietrzeniu, poprzez otwarcie okien i drzwi, zamglenie ustępuje po około 10 minutach. Generator Synova dostępny jest w kilku wariantach, które pozwalają dobrać odpowiedni model  do wielkości pomieszczenia i przeznaczenia ( antykradzieżowe / higieniczne ). W ofercie producenta znajdujemy modele o zróżnicowanej wydajności dla kubatury do 200 m3, do 800 m3, do 1500 m3 i 4000 m3 przy pojedynczym wyrzucie mgły. Zastosowanie urządzenia o wydajności np. 800 m3 w gabinecie lekarskim o kubaturze 50 m3 sprawi, że płyn eksploatacyjny będzie rzadziej uzupełniany. Zróżnicowane są również zasobniki z fluidem będącym źródłem mgły.   Mgła jest w pełni bezpieczna dla elektroniki, dzięki czemu można stosować oczyszczanie mgłą w pomieszczeniach, w których znajdują się np. komputery ( także w serwerowniach). Nie powoduje korozji, nie pozostawia osadu, smug, itp., nie ma więc konieczności przeprowadzania sprzątania po danej operacji. Urządzenia z tej serii posiadają klasyczne wejścia wyzwalające, załączające, wyjście sygnalizacji awarii, port USB, szeregowy RS232. Są wyposażone w akumulator zapewniający zasilanie  awaryjne.

 

Video Synova