Systemy domofonowe

Systemy domofonowe

Ochrona posesji i funkcjonalność

Domofon, podobnie jak drzwi wejściowe, dużo mówi o właścicielu. Każdy detal
jest ważny. Nasze domofony doskonale prezentują się na fasadzie każdego budynku.  Jako urządzenie zapewniające komunikację głosową na małych odległościach pomiędzy kasetą bramową (bramofon) a słuchawką montowaną wewnątrz budynku (unifon).  Ponieważ domofony są pierwszą bramą do naszego bezpieczeństwa powinny zapewniać domownikom nie tylko bezpieczeństwo ograniczając dostęp na posesję, ale również komfort dzięki odpowiedniej funkcjonalności. Funkcjonalność to zagadnienie, które także  dopracowaliśmy dla Państwa i naszej satysfakcji. Domofon ułatwia komunikację przy jednoczesnym ograniczeniu dostępu – zwiększa komfort i bezpieczeństwo – pozwala w łatwy i wygodny sposób weryfikować osoby, które wpuszczane są do budynku lub na teren posesji. Nasze domofony uwzględniają warunki panujące w naszej strefie klimatycznej,  a także realia społeczne – niegroźna im pogoda i akty wandalizmu. Mogą być wyposażone w zamek szyfrowy oraz indywidualnie podświetlone przyciski. Posiadamy w ofercie produkty przyjazne dla osób niewidomych.

             

Domofony analogowe

Podstawowym rozwiązanie stanowią domofony analogowe. Elementy ich połączone są przy pomocy przewodu. Jeśli nasz dom jest w trakcie budowy, to  warto pamiętać o instalacji już na tym etapie. Planując wcześniej ile słuchawek chcemy mieć w całym domu unikniemy konieczności wykuwania dziur w ścianach pod kolejne przewody.

Urządzenia cyfrowe

W ofercie domofonów  bardziej zaawansowanymi urządzeniami są modele w wersji cyfrowej. Każdy domofon działa zazwyczaj dzięki centralce bramowej. Urządzenie wyposażone jest w głośnik, mikrofon a także klawiaturę numeryczną. Dzięki niej mamy możliwość wprowadzenia numeru lokalu lub kodu dostępu, które przypisane są dla każdego lokatora lub poszczególnych lokali. Domofon cyfrowy pozwala na otwarcie drzwi za pomocą kodu lub poprzez przyłożenie specjalnej karty. Modele cyfrowe charakteryzują się bardzo zróżnicowanymi funkcjami, które pozwalają dodatkowo użytkownikowi na ustawienie czasu wejścia, długości dzwonienia czy czasu rozmowy. Urządzenia te  oferują możliwość podpięcia większej ilości unifonów, bez utraty jakości połączenia. Dlatego jest to rozwiązanie najczęściej stosowane się w budynkach wielorodzinnych. 

 

Na rynku dostępne są także domofony analogowo-cyfrowe. Urządzenia tego typu, to połączenie funkcji i zalet obydwu rodzajów. Unifony analogowe łączy się z cyfrowym bramofonem, dzięki czemu możliwe jest wejście do obiektu przez wpisanie kodu lub za pomocą specjalnej karty. To rozwiązanie stworzone jest przede wszystkim z myślą o domach jednorodzinnych.

 

Sposoby działania

Każdy typ domofonów umożliwia otwarcie drzwi na kilka sposobów. Przy podstawowej wersji urządzenia furtkę z zewnątrz musimy otworzyć tradycyjnym kluczem, natomiast urządzenia cyfrowe lub analogowo-cyfrowe, posiadające czytniki zbliżeniowe bądź klawiaturę numeryczną dają nam możliwość stosowanie poniższych wariantów:

  • Za pomocą kodu – panel bramowy wyposażony jest w klawiaturę numeryczną, która umożliwia wprowadzenie zaprogramowanych wcześniej kodów otwierających furtkę,
   • Za pomocą karty (breloka) zbliżeniowego – klucz zastąpiony jest kartą (brelokiem) zbliżeniową, na której zapisany jest specjalny kod odczytywany przez moduł czytnika zainstalowany w bramofonie
Dodatkowe funkcje

Domofony cyfrowe są doskonałym rozwiązaniem do bloków i kamienic, a więc budynków, w których liczba najemców lokali jest większa.  Decydując się na zakup domofonu, należy rozważyć czy przydatne będą funkcje dodatkowe takie jak na przykład:

    • zamek szyfrowy otwierający drzwi,
    • sterowanie urządzeniami elektrycznymi za pomocą przekaźników,
    • czytnik zbliżeniowy breloków i kart,
    • sterowanie dodatkową furtką lub bramą automatyczną.

 

Współpracujemy z wiodącymi producentami profesjonalnych systemów domofonowych i wszelkich elementów dodatkowych, aby nasza oferta była kompleksowo dopasowana do Państwa oczekiwań potrzeb pod względem funkcjonalnym jak i również estetycznym. Posiadamy bogaty wybór domofonów i wideofonów analogowych oraz cyfrowych. Oferta obejmuje domofony bezprzewodowe i przewodowe. Szeroka gama modeli pozwala na wkomponowanie urządzeń do architektury klasycznej jak i współczesnej, spełniając jednocześnie oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dołożymy starań, aby spełniać Państwa oczekiwania. Ponadto gwarantujemy konkurencyjne ceny.

 

PRZEJDŹ DO PRODUKTÓW