Termografia – skanowanie temperatury

Termografia – skanowanie temperatury

Popularność  kamer termowizyjnych spowodowana jest coraz szerszym zastosowaniem tych rozwiązań w przemyśle. Mimo wciąż wysokich cen, kamery takie pozwalają na bezinwazyjne badanie temperatury dowolnego obiektu.

W mniejszym stopniu przykłada się wagę do rozdzielczości albowiem przy zastosowaniu tego rozwiązania nie chodzi o identyfikację. Kamera termowizyjna zamienia obraz w skalę szarości. Ważna jest jedynie informacja o różnicy temperatur.        W systemach ochrony mienia i życia  kamery termowizyjne pozwalają na zaawansowaną analizę. Pozwala na detekcję ruchu w trudnych warunkach oświetleniowych lub wykrycie wzrostu temperatury  przy procesach technologicznych. Szybkie wykrycie niepożądanego wzrostu temperatury zapobiega kosztownym awariom. W ostatnim okresie, z uwagi na sytuację  epidemiologiczną wykorzystuje się rozwiązania termowizyjne do przesiewowego skanowania temperatury osób.

Jako firma Euroalarm dysponujemy kamerami do celów prezentacyjnych i służymy pomocą w doborze optymalnych rozwiązań.

Zachęcamy do zapoznania się z krótką prezentacją która przybliża bezkontaktowe, bezpieczne sposoby skanowania temperatury osób w miejscach publicznych. Prezentacja w załączniku.

Termografia-Hikvision.pdf