Ukara – najlepszy pracownik ochrony

Ukara – najlepszy pracownik ochrony

Z uwagi na dużą ilość pytań co do funkcjonalności proponowanych rozwiązań możemy przygotować prezentację produktową w siedzibie Państwa firmy. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres biuro@euroalarm.com.pl . Do dyspozycji jest również nasz dział techniczny i handlowy. Zapraszamy do kontaktu

Czy ochrona musi tyle kosztować ? Czy na bezpieczeństwie można oszczędzać ?

Podstawowa zasada w zakresie bezpieczeństwa mówi że na tym oszczędzać nie można.  Przedsiębiorcy muszą zadbać o bezpieczeństwo pracownika, bezpieczeństwo systemów informatycznych lub szeroko rozumianą ochronę mienia i życia.

Z uwagi na branżę którą reprezentuje nasza firma skupię się na rozwiązaniach z zakresu ochrony mienia i życia. Polecamy dobór środków ochrony technicznej które pozwolą zoptymalizować koszty ponoszone na ochronę fizyczną bez obniżania stopnia ochrony.

Należy nadmienić że sytuacja epidemiologiczna także przyczyniła się do wzrostu kosztów związanych z utrzymaniem składu osobowego ochrony fizycznej niezależnie czy przedsiębiorstwo ma własną straż  czy jest to w gestii zewnętrznej Agencji Ochrony. Niekiedy pracownikom ochrony doszedł obowiązek dokonywania pomiaru temperatury i pilnowania dystansu społecznego. Tym materiałem przybliżymy tylko rozwiązania wspomagające ochronę terenów zewnętrznych przed kradzieżą. Temat pomiaru temperatury poruszamy w dziale kamer termowizyjnych.

System UKARA to narzędzie które zapewnia optymalizację kosztów związanych zabezpieczeniem i monitorowaniem różnych obiektów. Najkrócej mówiąc, UKARA to bezprzewodowy system alarmowy z wideoweryfikacją do ochrony zewnętrznej który jako jedyny nie wymaga zasilania sieciowego.

Tradycyjne systemy alarmowe bez wideoweryfikacji  nie pozwalają na szybką weryfikację przyczyny alarmu i generują koszty związane z nieuzasadnionym wyjazdem grupy interwencyjnej. W sytuacji gdy obiekt jest pilnowany tylko przez dozorcę to ponoszone koszty są długofalowe a do ryzyka szkody materialnej dochodzi bezpieczeństwo samego stróża.

Elementy systemu UKARA firmy  RSI Videofied posiadają dwukierunkową komunikację, żyroskop antysabotażowy a transmisja toru audio i wideo on-line czynią z systemu UKARA Videofied rozwiązaniem trafiającym w potrzeby dobrej ochrony. Ponadto pozwala zabezpieczyć obiekt który nie posiada zasilania 230 V, baz konieczności budowania alternatywnych źródeł energii. Nie bez znaczenia jest możliwość stałej pracy w trudnych warunkach pogodowych w zakresie temperatur od -25 do + 70 C. System jest kompatybilny z oprogramowaniem każdej  profesjonalnej stacji monitoringu  Agencji Ochrony.  Inwestorzy którzy myślą o stworzeniu lokalnej dyżurki na potrzeby własnego przedsiębiorstwa także otrzymają stosowną aplikację.

Przykładem takiego autonomicznego centrum dozoru jest możliwość ochrony kilkunastu placów budowy chronionych przez generalnego wykonawcę z jednej dyżurki.  To również niezastąpione rozwiązanie przy zabezpieczeniu terenów zewnętrznych wolnostojących domów mieszkalnych już od etapu budowy i kolejne lata.

 

Przykładowe zastosowania

Korzyści dla użytkownika

– system w 100% bezprzewodowy, brak potrzeby układania przewodów

– oddalenie linii ochrony dzięki dużym zasięgom łączy radiowych

– wczesna detekcja intruza jeszcze przed powstaniem zagrożenia życie i powstaniem strat materialnych

– możliwość przenoszenia detektorów w nowe newralgiczne miejsca lub przy zmianie koncepcji

– system alarmowy jest wydzielony i nie jestzwiązany z automatyką budynku

– niskie koszty eksploatacji, serwis raz na 2 lata

– wideoweryfikacja obniża koszty z uwagi na brak  nieuzasadnionych wyjazdów grup patrolowych

– bezpłatne oprogramowanie na stację monitoringu ( kompatybilne np. z KRONOS )

– zmniejszenie składu osobowego ochrony na obiektach przemysłowych

– możliwość stworzenia autonomicznej, lokalnej  stacji monitoringu na terenie przedsiębiorstwa

– system mobilny – pozwala na szybką zmianę lokalizacji całego systemu lub detektorów

– możliwość ochrony na obiekcie gdzie nie ma zasilania 230 V

UKARA – najlepszy pracownik ochrony

Innowacyjny system alarmowy z wideoweryfikacją do ochrony terenów zewnętrznych. Całkowicie bezprzewodowy detektor & kamera w jednym. Urządzenia nie potrzebują zasilania 230 V. Gwarantowany czas pracy na bateriach – 2 lata (max 4 lata). Centrala i detektory posiadają klasę szczelności IP 65. Liczba urządzeń bezprzewodowych w systemie – 24 szt. Maksymalna odległość detektorów od centrali wynosi 200m. Centrala komunikuje się z detektorami drogą radiową 868 Mhz. System  posiada dedykowane oprogramowanie dla profesjonalnych agencjami ochrony i samodzielnych jednostek straży przemysłowej.

UKARA DyM – antykradzieżowy system zadymiania

                                   

Pierwszy z nich UKARA DyM to antykradzieżowy generator dymu. Elementem wykonawczym jest kapsuła generująca w krótkim czasie dużą ilość dymu. Wytworzony dym stanowi środowisko o bardzo niskiej przejrzystości, uniemożliwiając intruzowi swobodne i dokładne działanie. Próba szybkiej kradzieży staje się niemożliwa. Czas zadymienia i stopień przejrzystości powietrza zależą od kubatury chronionego pomieszczenia. Jedna kapsuła zadymia pomieszczenie o kubaturze do 100 m3 w kilkanaście sekund.
Z analizy materiałów wideo wynika, że w 40% przypadków włamywacz, po sforsowaniu zabezpieczeń mechanicznych, przebywa w strefie chronionej od 3 do 6 minut. Łatwo oszacować, o ile mniejsze byłyby  straty, gdyby intruz, ze względu na dynamicznie pogarszającą się w pomieszczeniu widoczność, miał do dyspozycji tylko 30 sekund.

UKARA DyM z kapsułą zadymiającą jest wyposażona w układ elektroniczny i zasilacz z podtrzymaniem akumulatorowym. Należy podkreślić, że substancje chemiczne w dymie nie stanowią zagrożenia dla życia ludzi, a po aktywacji kapsuły pomieszczenie należy jedynie starannie przewietrzyć. Po przewietrzeniu nie jest wymagane sprzątanie lub mycie, gdyż środek nie pozostawia żadnych śladów.

UKARA DyM – rozwiązanie zarówno dla domu jak i instytucji publicznych

Zastosowanie takiego zabezpieczenia może być wielorakie: od witryn sklepowych, pomieszczeń z bronią palną, garaży, po przedsionki bankomatów. Montowane są również w bliskim sąsiedztwie drzwi wejściowych jako prewencyjne zabezpieczenie przed siłowym wtargnięciem rozbójniczym. Jest to idealne rozwiązanie do pomieszczeń w których przetwarza się informacje niejawne o klauzuli „tajne” lub „ściśle tajne” oraz gdzie jest wymagane wyższe obostrzenie ochrony danych wrażliwych (RODO).
Cena kompletnego urządzenia z jedną kapsułą zadymiającą wynosi 1500,00 zł netto.