UKARA DyM – Złoty Medal Securex 2024

UKARA DyM – Złoty Medal Securex 2024

Być może Twój dom jest pod czujną obserwacją złodzieja. To urządzenie skutecznie pokrzyżuje plany każdego intruza.

UKARA DyM to rozwiązanie, które aktywnie obroni twoje mienie. Może być aktywowane także pod obecność pracowników lub domowników przez nich samych np. w momencie napadu. Antykradzieżowy generator mgły może współpracować z twoim systemem alarmowym (np. popularnym systemem firmy Satel) lub jako urządzenie autonomiczne załączane z pilota przez domownika lub pracownika ochrony. Możliwość uruchomienia zamgławiacza może mieć także operator Agencji Ochrony. Zdalne uruchomienie pracownik ochrony dokona po wideo weryfikacji, gdy uzna to za konieczne.

UKARA DyM ma regulowany czas wyrzutu, który dobiera się do kubatury chronionego obiektu. Wydajność generator jest uzależniona od modelu (jego mocy) i określana jest czasem w jakim wytworzy 100 m3 mgły. Wersja Compact ma wydajność 100 m3 w 30 sekund a wersji znacznie szybsza – Modular 100 m3 w 12 sekund. Ustawienie czasu wyrzutu powinno gwarantować obniżenie przejrzystości powietrza poniżej  0,5 m co sprawi, że intruz w takich warunkach straci orientację – o ile się nie wycofa. Kolejnym parametrem, który należy brać przy wyborze generatora jest maksymalna ilość wytworzonego aerozolu przy jednokrotnym uruchomieniu. Compakt jednorazowo jest w stanie zamglić pomieszczenie o kubaturze 150 m3, Modular serii 300 – 300 m3, a Modular serii 800  – 800 m3. Największe dostępne w naszej ofercie generatory są w stanie w ciągu kilku minut zamglić ok 12000 m3. Dla szybszego zamglenie bardzo dużych pomieszczeń niekiedy korzystniej jest zastosować kilku mniejszych generatorów niż jednego o dużej mocy.

Aerozol z którego wytworzona jest mgła opada samoistnie po ok 90 minutach. Substancja ta nie pozostawia zapachu ani śladów, a pomieszczenie nie wymaga sprzątania. Jest bezpieczna dla ludzi, zwierząt i elektroniki. Jak i gdzie montować – na suficie, na ścianie, można także zabudować lub zamocować na podstawie jako wolnostojący element współczesnego wzornictwa użytkowego.