Ukara system – alternatywa dla mobilnych wież CCTV

Ukara system – alternatywa dla mobilnych wież CCTV

Z uwagi na dużą ilość pytań co do funkcjonalności proponowanych rozwiązań możemy przygotować prezentację produktową w siedzibie Państwa firmy. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres biuro@euroalarm.com.pl. Do dyspozycji jest również nasz dział techniczny i handlowy.
Zapraszamy do kontaktu.

CZY OCHRONA MUSI TYLE KOSZTOWAĆ ?

Zabezpieczenia techniczne osób i mienia wymagają określonych nakładów. Dzielimy się swoim doświadczeniem aby nakłady ponoszone na ochronę były adekwatne do poziomu zagrożenia i wartości chronionych dóbr.

Z uwagi na branżę którą reprezentuje nasza firma skupię się na rozwiązaniach z zakresu ochrony mienia i życia. Polecamy dobór środków ochrony technicznej które pozwolą zoptymalizować koszty ponoszone na ochronę fizyczną bez obniżania stopnia ochrony. Proponowany system UKARA z pewnością przyczyni się do obniżenia kosztów związanych z utrzymaniem składu osobowego ochrony fizycznej.

System UKARA to narzędzie które zapewnia optymalizację kosztów związanych zabezpieczeniem i monitorowaniem różnych obiektów. Najkrócej mówiąc, UKARA to bezprzewodowy system alarmowy z wideoweryfikacją do ochrony zewnętrznej który jako jedyny nie wymaga zasilania sieciowego 230 V. Jest to rozwiązanie konkurencyjne dla mobilnych wież CCTV, ale może również służyć jako uzupełnienie tego typu rozwiązania. Bezprzewodowe detektory OMV z wbudowanymi kamerami można w łatwy sposób umieszczać na kolejnych kondygnacjach obiektów wysokościowych  (tam, gdzie mobilna wieża CCTV już nie wjedzie) wraz z postępem inwestycji lub innych miejscach zasłoniętych przez większe maszyny lub budowle. Nie wspomnę, że wieże z nazwy „mobilne” generują problemem w samym ich przemieszczaniu i stanowią zagrożenie przy silnych wiatrach powyżej 90 km/ h z uwagi na ich statykę.

Należy nadmienić, że sytuacja epidemiologiczna także przyczyniła się do wzrostu kosztów związanych z utrzymaniem składu osobowego ochrony fizycznej niezależnie czy przedsiębiorstwo ma własną straż  czy jest to w gestii zewnętrznej Agencji Ochrony. Niekiedy pracownikom ochrony doszedł obowiązek dokonywania pomiaru temperatury i pilnowania dystansu społecznego. Tym materiałem przybliżymy tylko rozwiązania wspomagające ochronę terenów zewnętrznych przed kradzieżą. Temat pomiaru temperatury poruszamy w dziale kamer termowizyjnych.

Tradycyjne systemy alarmowe bez wideoweryfikacji  nie pozwalają na szybką weryfikację przyczyny alarmu i generują koszty związane z nieuzasadnionym wyjazdem grupy interwencyjnej. W sytuacji gdy obiekt jest pilnowany tylko przez dozorcę to ponoszone koszty są długofalowe a do ryzyka szkody materialnej dochodzi bezpieczeństwo samego stróża.

Elementy systemu UKARA firmy  RSI Videofied posiadają dwukierunkową komunikację, żyroskop antysabotażowy, a transmisja toru audio i wideo on-line czynią z systemu UKARA Videofied rozwiązanie trafiające w potrzeby dobrej ochrony. Ponadto pozwala zabezpieczyć obiekt który nie posiada zasilania 230 V, bez konieczności budowania alternatywnych źródeł energii. Nie bez znaczenia jest możliwość stałej pracy w trudnych warunkach pogodowych w zakresie temperatur od -25 do + 70 C. System jest kompatybilny z oprogramowaniem każdej  profesjonalnej stacji monitoringu  Agencji Ochrony.  Inwestorzy którzy myślą o stworzeniu lokalnej dyżurki na potrzeby własnego przedsiębiorstwa także otrzymają stosowną aplikację.

Przykładem takiego autonomicznego centrum dozoru jest możliwość ochrony kilkunastu placów budowy chronionych przez generalnego wykonawcę z jednej dyżurki.  To również niezastąpione rozwiązanie przy zabezpieczeniu terenów zewnętrznych, wolnostojących domów mieszkalnych już od etapu budowy i przez kolejne lata.

 

Przykładowe zastosowania

Korzyści dla użytkownika

– system w 100% bezprzewodowy, brak potrzeby układania przewodów,
– oddalenie linii ochrony dzięki dużym zasięgom łączy radiowych,
– wczesna detekcja intruza jeszcze przed powstaniem zagrożenia życia i powstaniem strat materialnych,
– możliwość przenoszenia detektorów w nowe newralgiczne miejsca lub przy zmianie koncepcji,
– system alarmowy jest wydzielony i nie jest związany z automatyką budynku,
– niskie koszty eksploatacji, serwis raz na 2 lata,
– wideoweryfikacja obniża koszty z uwagi na brak  nieuzasadnionych wyjazdów grup patrolowych,
– bezpłatne oprogramowanie na stację monitoringu ( kompatybilne np. z KRONOS ),
– zmniejszenie składu osobowego ochrony na obiektach przemysłowych,
– możliwość stworzenia autonomicznej, lokalnej  stacji monitoringu na terenie przedsiębiorstwa,
– system mobilny – pozwala na szybką zmianę lokalizacji całego systemu lub detektorów,
– możliwość ochrony na obiekcie gdzie nie ma zasilania 230 V.

UKARA – najlepszy pracownik ochrony

Innowacyjny system alarmowy z wideoweryfikacją do ochrony terenów zewnętrznych. Całkowicie bezprzewodowy detektor & kamera w jednym. Urządzenia nie potrzebują zasilania 230 V. Gwarantowany czas pracy na bateriach – 2 lata (max 4 lata). Centrala i detektory posiadają klasę szczelności IP 65. Liczba urządzeń bezprzewodowych w systemie – 24 szt. Maksymalna odległość detektorów od centrali wynosi 200m. Centrala komunikuje się z detektorami drogą radiową 868 Mhz. System  posiada dedykowane oprogramowanie dla profesjonalnych agencjami ochrony i samodzielnych jednostek straży przemysłowej.